Vaillant ecoTEC plus – Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jedno- i dwufunkcyjny

Vaillant ecoTEC plus – Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jedno- i dwufunkcyjny

Gazowe kotły kondensacyjne ecoTEC to urządzenia najwyższej klasy w segmencie gazowych kotłów naściennych: Mają korzystny wpływ zarówno na budżet gospodarstwa domowego, jak i środowisko naturalne, bo oszczędzają na wszystkim – z wyjątkiem komfortu. Kocioł ecoTEC plus to przyszłościowe rozwiązanie zarówno podczas modernizacji starych instalacji, jak również w nowo budowanych obiektach.

ecoTec-klapka

Komfort

Gazowy kocioł kondensacyjny ecoTEC jest prostszy w obsłudze niż niejeden telefon. Parametry ogrzewania można ustawić za pomocą jednego przycisku, a ciepła woda płynie z kranu zawsze, gdy jest potrzebna. Nową koncepcję obsługi opracowaliśmy wspólnie z klientami, dzięki czemu kocioł ecoTEC można obsługiwać intuicyjnie, za pomocą zarówno interfejsu zamontowanego na kotle, jak i nowego regulatora marki Vaillant. Idea obsługi i układ wskazań są identyczne. Dzięki układowi elektronicznemu interfejsu eBUS układ można rozbudowywać modułowo.

Oszczędności

Dzięki nowoczesnej technice kondensacyjnej, która pozwala odzyskać ciepło z pary wodnej zawartej w spalinach, kocioł ecoTEC osiąga normatywny wskaźnik sprawności (Hi) wynoszący 108%, a w trybie przygotowania ciepłej wody wartość 104% . W ten sposób pozwala długoterminowo ograniczyć wydatki na energię, w porównaniu z konwencjonalną instalacją grzewczą, nawet o 30%. Za pomocą modulacji palnika, kocioł ecoTEC stale dostosowuje własną moc do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną. Szeroki zakres modulacji, już od 4,2 kW (dla VC 206/5-5), zapewnia przy tym najwyższą efektywność wykorzystania mocy: Kocioł ecoTEC przy obciążeniu częściowym zużywa tylko taką
ilość energii, jaka jest absolutnie niezbędna. Ponadto spalanie jest cały czas optymalne, potrzeba mniejszej liczby zapłonów i kocioł jest mniej obciążony w całym cyklu eksploatacji. Dlatego kocioł ecoTEC jest niezwykle trwały.

Modulację w kotle ecoTEC plus wspomaga system elektronicznej regulacji składu mieszanki gazowo-powietrznej ELGA, a pompa o wysokiej sprawności jednocześnie dodatkowo ogranicza zużycie energii elektrycznej. Proszę więc przygotować się na znaczniej mniejsze rachunki za gaz i energię elektryczną!

Zapisz

Zapisz