Vaillant aroTHERM VWL

Vaillant aroTHERM VWL
aroTHERM VWL – pompa ciepła typu powietrze – woda

aroTHERM to pompa ciepła typu monoblok, której kompletny układ techniczny mieści się w jednostce zewnętrznej. Pompa ciepła ma przemyślaną konstrukcję, jest trwała i zajmuje niewiele miejsca. Pompa aroTHERM powinna być montowana jak najbliżej instalacji w pobliżu ściany zewnętrznej, aby maksymalnie ograniczyć długość rur instalacji ogrzewania na zewnątrz budynku. Pompa ciepła służy głównie do dostarczenia ciepła do budynku. Dodatkowa grzałka elektryczna znajdujący się w dodatkowym osprzęcie wspomaga pompę ciepła, zależnie od projektu instalacji i konfiguracji systemu. W ciepłe dni pompa ciepła może służyć do chłodzenia budynku. Pompa ciepła może również służyć do przygotowania ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła typu powietrze - wodaPompy aroTHERM mogą być stosowane nie tylko w nowym budownictwie, lecz także w odpowiednich do tego celu starszych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła lub w układach hybrydowych (np. z kotłem gazowym lub olejowym). System nowej generacji gwarantuje najwyższą efektywność, niezawodność oraz idealny komfort w mieszkaniu. Zoptymalizowany energetycznie układ regulacji calorMATIC 470/4 gwarantuje pozyskanie ze środowiska maksymalnej ilości energii. Dostępna temperatura zasilania obiegu grzewczego może osiągać 63°C. Prosty montaż, możliwy w różnych warunkach, zapewnia ponadto szeroki zakres zastosowań. Zwiększenie efektywności instalacji poprzez zastosowanie pompy ciepła w układzie hybrydowym pozwala znacznie ograniczyć emisję CO2

Istotą hybrydowych systemów ogrzewania jest łączenie w jednym układzie kilku urządzeń do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Mogą być one zasilane różnymi źródłami energii: gaz, olej, energia słoneczna, węgiel, drewno, energia elektryczna. Komponenty wchodzące w skład systemu hybrydowego różnią się w zależności od źródła energii oraz od indywidualnych potrzeb użytkownika. Zaletą systemu hybrydowego jest niezależność i elastyczność w wyborze źródła ciepła oraz współdziałanie różnych urządzeń w jednym systemie i ich wspólnym sterowaniu. Nowoczesne systemy ogrzewania hybrydowego to połączenie konwencjonalnego źródła ciepła jakim jest np. kocioł na gaz ziemny płynny czy olej opałowy ze źródłem ciepła korzystającym z energii odnawialnej, czyli pompy ciepła bądź kolektorów słonecznych.

System hybrydowy aroTHERM

to innowacyjny system ogrzewania, który integruje w sobie dwa źródła ciepła: tradycyjny kocioł o wysokiej sprawności (gaz/olej) wraz z pompą ciepła powietrze-woda aroTHERM VWL. W Pompa ciepła typu powietrze - wodajednym systemie mamy dwa urządzenia do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Dla użytkownika zaletą tego rozwiązania jest niezależność w wyborze źródła ciepła i możliwość decydowania, które urządzenie grzewcze ma pracować w danej chwili.

Układ hybrydowy aroTHERM to połączenie wydajnego energetycznie ogrzewania i innowacyjnego systemu odzyskiwania ciepła. System na podstawie taryf energetycznych wybiera źródło energii (gaz/olej/energię elektryczną), które jest w danej chwili najbardziej opłacalne pod względem kosztów ogrzewania domu. W zależności od temperatury zewnętrznej uruchamia źródło ciepła o najniższym koszcie eksploatacji. To z kolei oznacza, że Twój dom zawsze będzie ogrzewany przez najbardziej ekonomiczne źródło ogrzewania. Funkcja ta pozwoli zaoszczędzić na rachunkach i pomaga chronić przed nagłymi wahaniami cen energii. Ważny jest również fakt, że wszystkie elementy są połączone tak, aby bezpiecznie i efektywnie pracowały w jednym systemie.

Dlaczego warto?
  • wydajny i ekonomiczny sposób ogrzewania domu
  • większa niezależność od wahań cen paliw kopalnych
  • triVAI, system zarządzania włączaniem źródeł ciepła
  • niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi COP do 4,8 (dla VWL 85/2A 230[V] przy A7W35 wg EN 14511)
  • zabezpieczenie wysokości rachunków przed wahaniami przyszłych cen energii
  • ochrona środowiska naturalnego dzięki ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych
  • małe wymiary urządzeń, kompaktowa budowa

Zapraszamy do kontaktu 519 848 568 lub www.ambgaz.pl/kontakt/